Ambalaj ve Etiket Tasarımı

Resim

Ambalaj ya da etiket tasarımlarında öncelikle hedef, üretici veyahut tüketici açısından kullanımı günlük hayatının içerisindeymiş izlenimi vermesidir. Çünkü Hayatin rutini içerinde yer almaya hazır ürünler beraberinde tutkuyu da getirir.

Logo Unutulmaz Olmalı İkonu

ÇEVRECİ OLMALI

Strateji ve üretim safhalarında çevreci hassasiyetlerle yaklaşılan, üzerinde tüm ciddi mesai harcanan değerler hep bir adım öndedir. Çevreci, doğa dostu tasarımlar da hem dünyaya bırakılan karbon ayak izlerini küçültür hem de gösterilen farkındalığın karşılığını kullanıcılar nezdinde katbekat verir.

Logo Kalıcı Olmalı İkonu

AYIRT EDİLEBİLMELİ

Ambalaj ve etiket tasarımlarında vurucu etki basitlik, sadelik ve kullanıcı odaklı olmasından geçer. Rakiplerinden ayrılma ve farklı bir noktada konumlanma ise tasarım ve üretim safhalarının ortak stratejiyle yürütülmesinden geçer.

AMBALAJ VE ETİKET TASARIM SÜRECİ

Logo tasarim süreci

SEKTÖR ANALİZİ

Öncelikle sizlerden sektörünüzü, çalışma alanlarınızı, ihtiyaçlarınızı ve çalışma prensiplerinize dair misyon ve vizyonunuzu dinleriz. Sizleri ayrıntılı tanıyıp birinci elden dinledikten sonra sektör değerlendirmesi ve konumlandırma için detaylı analizler yaparız.

TASARIM ELEMANLARININ BELİRLENMESİ

Ambalaj ya da etiketin tek ürün ya da seri ürünlerde kullanım durumları gibi tasarımı direk etkileyen unsurları çıkartır; tasarımda yer alacak teknik ve kanuni yükümlülükleri sıralar, sizlerle paylaşarak onay alırız.

SEKTÖRE VE KURUMSAL KİMLİĞE GÖRE TASARIM

Ambalaj ya da etiket tasarımında iki önemli kriter göz önünde bulundurulmalı. Birincisi yapılacak çalışmanın sektörde yenilikçi görünerek sakil bir duruş yansıtmaması diğeri ise markanın kurum kültürünü idame ettirici öğelere yer vermesidir. Çünkü amaç ambalaj ya da etiketin marka kurum kültürüyle birlikte düşünülmesi ve algılanmasıdır. 

AMBALAJ VE ETİKET TASARIM FİYATI

Logo tasarım Fiyatları

Ambalaj ve etiket Tasarım çalışmalarımız ile ilgili kusursuz hizmeti almak için müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en geç bir iş günü içerisinde geri dönüş sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

X